Sveže

1.500 gledalcev je včerajšnji popoldan v Beltincih, na derbiju med ekipama Beltincev in Nafte 1903, videlo skupno 7 zadetkov. Štiri so prispevali domači igralci, tri pa gosti iz Lendave, ki so se pod Lendavske Gorice vrnili praznih rok.

Kar sedem zadetkov je videlo 1.500 gledalcev v prekmurskem derbiju Beltincev in Nafte 1903, ki je bil poln preobratov. Gostitelji so prvi polčas dobili z dvema goloma prednosti in dišalo je po novi zmagi. V 19. minuti je po kotu zadel Henrik Nerguti, štiri minute pred odmorom pa je hiter protinapad zaključil Robert Čakš. Lendavčani so v drugi polčas vstopili kot prerojeni, Nermin Haljeta je z nebeškim skokom znižal prednost domačinov, v 54. minuti pa je najstrožjo kazen izkoristil Stjepan Oštrek in poravnal izid. Le dve minuti kasneje so do udarca z bele točki prišli tudi Beltinčani, Agostona Kissa pa je premagal Gal Grobelnik. Vodstvo je trajalo sedem minut, v 63. minuti je s pomočjo Žana Žalerja, ki je žogo preusmeril preko Domna Zvera v lastno mrežo, zadel Bence Szabo. To pa še ni bilo vse, v 87. minuti je napako lendavske zadnje vrste kaznoval David Đurak in poskrbel za veselje domačih privržencev. Nafta 1903, ki je izgubila še tretjič v nizu, ima zdaj na petem mestu le še dve točki prednosti pred Beltinci, vrh lestvice pa je vse bolj oddaljen.

ND Beltinci – Nafta 1903 4:3 (2:0)

Gledalcev: 1500, sodniki: Matković Aleksandar (glavni sodnik), Burjan Aleksander (1. pomoč), Flajšman Jernej (2. pomoč). Delegat: Močnik Vlado
Zadetki: ND Beltinci: 1:0 Henrik Nerguti (19.), 2:0 Robert Čakš (41.), 3:2 Gal Grobelnik (11m) (56.), 4:3 David Đurak (87.). Nafta 1903: 2:1 Nermin Haljeta (48.), 2:2 Stjepan Oštrek (11m) (54.), 3:3 Bence Szabó (63.).