Sveže

V 2. krogu pokalnega prvenstva pod okriljem MNZ Lendava, sta se na nogometnem igrišču v Veliki Polani pomerila domača Polana ter gosti iz Lendave. Nafta 1903 je srečanje, pričakovano, dobila, a je za prvi zadetek bilo potrebno čakati praktično celoten prvi polčas.

Okrog 200 gledalcev se je včerajšnji pozni popoldan zbralo ob igrišču v Veliki Polani, ki so spremljali 2. krog pokalnega prvenstva pod okriljem MNZ Lendava. Na nogometni zelenici pod reflektorji sta se pomerili ekipi domače Polane in gosti iz Lendave, Nafta 1903. Po porazu v Beltincih v 2. državni ligi je bila zmaga Nafte 1903 praktično nujna, prav tako pa nižjeligaš Polana Lendavčanom že tako ali drugače ne bi smela povzročati preglavic.

Srečanje se je v veliki Polani pričelo ob 18.00 uri. Tako domača kakor tudi gostujoča ekipa sta dvoboj pričeli prodorno, pobudo za žogo pa je vse od prvega sodniškega žvižga imela Nafta 1903. Ob tem je seveda potrebno poudariti, da je domača ekipa prikazala dober nogomet, kar je bilo razvidno tudi iz dejstva, da je za prvi zadetek, ki so ga prispevali gosti, bilo potrebno počakati praktično celoten prvi polčas.

Prvi zadetek je torej padel šele v 44. minuti, ko je domačega vratarja premagal Zoltán Gergő Dávid, kmalu za tem pa se je oglasila piščalka glavnega sodnika Bojana Mertika, ki je naznanila odhod v slačilnice. V drugem polčasu se je igra iz prvega dela nadaljevala, naslednji zadetek pa je padel pet minut po začetku drugega dela, in sicer v 50. minuti, ko je za višanje rezultata na 0:2, kar je bil tudi končni rezultat srečanja, poskrbel Igrec Stjepan.

Vsi rezultati 2. kroga:

• Polana – Nafta 1903 0:2
  • Malibu Panonija GA-KA – Hotiza 1:4
  • Turnišče – Odranci 0:3

Polana – Nafta 1903 0:2 (0:1)

Gledalcev 200, sodniki: Mertik Bojan, Herženjak Eric in Koren Jožef. Delegat: Režonja Slavko.
Strelci: Nafta 1903: Zoltán Gergő Dávid 0:1 (44. min), Igrec Stjepan 0:2 (50. min).