Ostalo

FOTO: Nafta 1903 s petimi zadetki v mreži Čarde, Bozsik: “Z osnovnim delom predstave smo zadovoljni”

V soboto je Nafta 1903 odigrala svojo drugo pripravljalno tekmo v sezoni, tokrat proti ekipi Čarde iz Martjancev. Srečanje se je odvilo na igrišču z umetno travo pri DOŠ I Lendava, domači nogometaši pa so zasluženo slavili z 5:0. Prvi zadetek je bil sicer dosežen nenamerno – gostje so zatresli lastno mrežo in tako darovali prednost domačim. Drugi zadetek je prispeval Pirtovšek, tretjega je dosegel Verbič, zadnja dva pa Zorica.




Pripravljalne tekme niso namenjene naslovnicam, ampak testiranju ekipe in preverjanju napredka, kar je bil tudi glavni cilj obračuna proti Čardi. Glavni trener Nafta 1903, József Bozsik, je po tekmi ocenil, da so priprave na pravi poti. “Tekma je v celoti dosegla svoj namen. Vsak igralec je prejel toliko obremenitve, kot smo si želeli. Dosegli smo lepe zadetke, hkrati pa je bila zaradi razlike v tekmovalnem rangu med ekipama jasno vidna tudi razlika v kakovosti. To se je odražalo v naši večji posesti žoge in terenski premoči,” je pojasnil trener.

Bozsik je dodal, da so elementi, na katerih so v zadnjih tednih intenzivno delali, jasno prišli do izraza na igrišču. “Veliko smo dominirali, zato smo lahko z osnovnim delom predstave zadovoljni. Še vedno pa nismo v fazi priprav, ko bi lahko ekipi očital zaključke. To bo naloga prihodnjih tednov, ko bomo dodali več tekmovalne ostrine in sprejemali boljše odločitve pred golom. Imeli smo veliko akcij, kjer bi ob boljših odločitvah lahko dosegli še prepričljivejšo zmago,” je ocenil trener.

Glavno sporočilo je jasno: Temelj ekipe je postavljen, mehanizmi delujejo, ostajajo le še fine nastavitve in dodajanje ostrine pred golom. Rezultat tekme ni bil ključen – pomemben je bil ritem, ideja in disciplina ekipe, ki so jo Nafta 1903 demonstrirala že v drugem pripravljalnem obračunu.

FOTO: Nafta 1903