Po Janezu Magyarju je KPK uvedla postopek tudi zoper župana Občine Hodoš, Denisa Tomaška
Člani sveta Pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti (PMSNS) so, kot kaže, pogosto pod drobnogledom Komisije za preprečevanje korupcije. Po narodnostnem poslancu Ferencu Horváthu pred časom, je komisija postopek uvedla tudi proti županu Občine Lendava Janezu Magyarju, o čemer smo že poročali, komisija pa je sedaj postopek uvedla tudi zoper župana Občine Hodoš, Denisa Tomaška.
“Iz odgovora KPK je jasno razvidno, da je šlo v tem primeru za diskriminatorno obravnavo proti meni, Janezu Magyarju. Izvedli so selektivni postopek, vse z namenom diskreditacije na podlagi članske izkaznice. Sprašujem se, ali so preverili postopek obravnave ter izvedli notranji preizkus na KPK za sistemsko obravnavo? Ali to pomeni, da so v mojem primeru ravnali koruptivno? Ali KPK dela po nareku? Ali želi KPK v primeru spremembe Zakona o lokalni samoupravi vplivati na poslance in javnost ter spet izvajati selektivnost v primeru lokalnih funkcionarjev?” je bil oster Magyar.
Spomnimo: Postopek v zvezi z lendavskim županom je komisija izvedla na podlagi prejete prijave in maja letos sprejela ugotovitev, da sta funkciji župana Občine Lendava in članstva v svetu PMSNS, ki ju opravlja Magyar, po zakonu o integriteti in preprečevanju korupcije nezdružljivi. In glede na ugotovljeno, je možno povsem upravičeno domnevati, da bo enaka ugotovitev doletela tudi župana Občine Hodoš, Denisa Tomaška.
KPK bo preveril tudi druge člane obeh krovnih manjšinskih organizacij, spremembi Zakona o lokalni samoupravi in Zakona o poslancih nasprotujejo
“Glede na izkazano problematiko pa bomo v okviru te prijave preverili tudi morebitno nezdružljivost funkcij ostalih članov obeh krovnih manjšinjskih organizacij,” so še sporočili iz Komisije za preprečevanje korupcije. Kot so še zapisali pri komisiji, so ti nasprotovali spremembam Zakona o poslancih in Zakona o lokalni samoupravi, ter avgusta letos podali mnenja, da spremembe “ne gredo v smer poenotenja, za kar se na Komisiji zavzemamo že več let, pač pa v smer dodatnih izjem, ki niti niso ustrezno obrazložene oziroma utemeljene. Menimo, da so v povezavi s spremembami Zakona o poslancih, kot so bile sprejete, politični interesi prevladali nad mnenjem stroke (in tudi mnenjem same PMSNS)”
Magyar je sicer v torkovem odzivu na odločitev upravnega sodišča, v zvezi s katero je vložil zahtevo za revizijo, sicer opozoril tudi na odpravljeno nezdružljivost v po njegovem mnenju vsebinsko podobnem primeru pri poslancih. Na to je v pismu opozoril tudi KPK.