Sveže

Nafta 1903 vknjižila nove tri točke

Enajsti krog 2. SNL je prinesel novo spremembo na vrhu lestvice. Ajdovci so na gostovanju pri Iliriji znova le remizirali, z zmago v Novem mestu pa so Primorje s prvega mesta izrinili Beltinčani. Včerajšnji popoldan je v Lendavi Nafta 1903 gostila ekipo iz Bilj ter dobro igro okronala z zmago in vknjižbo novih treh pomembnih točk.

Včerajšnjo soboto so bile na sporedu tekme 11. kroga druge državne nogometne lige in sicer v Slovenski Bistrici, Lendavi, Dekanih in Velenju. V lendavskem Športnem parku si je srečanje med Nafto 1903 in Biljem ogledalo kakih 300 ljubiteljev nogometa in med tem, ko so v Lendavskih Goricah vinogradniki in njihove družine ter prijatelji veselo stiskali nabrano grozdje, so modro-beli pod griči tresli gostujočo mrežo in si z dobro igro prislužili pomembne tri točke.

Biljenci so niz štirih tekem neporaženosti skušali včeraj podaljšati v Lendavi, a jim to ni uspelo. Prisotni gledalci so videli skupno štiri zadetke, tri v mreži gostov ter zgolj enega v domači mreži. Po tem, ko se obiskovalci srečanja še niso niti uspeli dobro namestiti v sedežih, je že padel prvi zadetek. Bilo je v drugi minuti, ko je gostujočega vratarja Jureta Lipičarja brez težav premagal zadnje čase precej razigrani Toni Lun Bončina.

Vidno boljša domača enajsterica se je po prvem zadetku precej hitro seznanila s taktiko gostov, kar jim je pomagalo, da nasprotniku niso dovolili presenečenj. In to se je tudi poznalo pri rezultatu, saj je Lun Bončina rezultat na 2:0 povišal v 42. minuti, s čimer je dosegel tudi končni rezultat prvega dela. Naslednja dva zadetka sta padla v končnici. V 85. minuti je zmago Lendavčanov potrdil Matic Paljk, pod častni gol Biljencev pa se je v zadnji minuti podpisal Ricard Fernandez Betriu, ki se je s šestim zadetkom povzpel na vrh ligaške lestvice strelcev.

Modro-beli so tako po štirih tekmah čakanja slavili peto zmago sezone, minuli konec tedna pa so, spomnimo, zaradi razmočenega igrišča ostali brez tekme v Grosupljem. Dvoboj z Brinjem bo odigran 11. oktobra. Biljenci tako že na sedmem gostovanju v Lendavi niso našli recepta za zmago. Petič so se torej veselili Lendavčani, dve tekmi pa sta se končali brez zmagovalca, tudi v minuli sezoni.

Beltinčani na prvem mestu

Beltinčani bodo 12. krog 2. SNL pričakali na vrhu lestvice. Slednji so pozitivno serijo, v sklopu katere so na sedmih tekmah osvojili 19 od 21 točk, podaljšali z zmago v Novem mestu. Damjan Gajser je še četrtič zapored na igrišče poslal nespremenjeno enajsterico nogometašev, “žuti” pa so tudi na Portovalu našli dobitno kombinacijo za zmago. Domača mreža se je prvič zatresla v 29. minuti, ko je Luka Pihler, najboljši asistent minule sezone 2. SNL, po predložku z desne strani igrišča zadel z bližine. Beltinčani so bili nevarni še preko Henrika Nergutija, Ivana Težačkega in Jana Bruna Kralja, z dvema posredovanjema pa se je izkazal tudi vratar Stefan Močić. Obračun je bil odločen v 72. minuti, ko so si gostje priigrali kazenski udarec, ki ga je izkoristil Filip Kosić. Beltinčani imajo po tretjini odigranih tekem letošnje sezone točko naskoka pred Gorico in Primorjem.

Nafta 1903 – Vitanest Bilje 3:1 (2:0)

Gledalcev 300, sodniki: Halilović Denis (glavni sodnik), Mijatović Veljko (1. pomoč), Boškič Andrej (2. pomoč). Delegat: Anželj Damjan.
Strelci: Nafta 1903: 1:0, 2:0 Toni Lun Bončina (2., 42.), 3:0 Matic Paljk (85.). Vitanest Bilje: 3:1 Ricard Fernandez Betriu (90.)