FOTO: Župan sprejel lendavske odbojkarice ob minulem uspehu, uvrstitvi v 1. ligo
V prostorih mestne hiše je potekal svečan sprejem za člansko ekipo in vodstvo Odbojkarskega kluba Lendava, ki jih je ob zgodovinskem uspehu – uvrstitvi v prvo državno odbojkarsko ligo – sprejel župan Janez Magyar.
Ob tej priložnosti je vodstvo kluba izrazilo zadovoljstvo in hvaležnost za podporo lokalne skupnosti. V Odbojkarskem klubu Lendava so ob sprejemu poudarili, da jim takšni trenutki veliko pomenijo, saj predstavljajo potrditev, da so trud, delo in vztrajnost ekipe opaženi tudi doma.
“Hvala županu Janezu Magyarju in Občini Lendava za topel sprejem in izkazano podporo ob našem zgodovinskem uspehu, uvrstitvi v 1. državno odbojkarsko ligo. Takšni trenutki nam veliko pomenijo in so lepa potrditev, da se trud, delo in vztrajnost ekipe opazijo tudi v domačem okolju,” so zapisali v klubu.
Uvrstitev v prvo državno ligo pomeni novo poglavje za lendavsko odbojko, saj klub v prihodnji sezoni čakajo zahtevnejši obračuni in tekmovanje na višji ravni slovenskega ženskega odbojkarskega prostora. Hkrati pa uspeh predstavlja tudi dodatno spodbudo za razvoj mladih športnic in nadaljnje delo z mladimi v občini.
Sprejem v mestni hiši je tako minil v znamenju ponosa, športnega duha in optimizma pred novimi izzivi, ki čakajo lendavski klub. Pri tem velja omeniti, da je najvišji rang tekmovanja v odbojki t.i. Superliga, v kateri pa nastopajo večinoma profesionalne ekipe.


