Preverili smo: Gradbena dela na krožišču med Mlinsko in Kolodvorsko ulico
Občani že več dni opažamo izvajanje gradbenih del na krožišču med Mlinsko in Kolodvorsko ulico. Za kakšne potrebe se izvajajo gradbena dela smo povprašali kar župana Občine Lendava Janeza Magyarja, saj je omenjeno krožišče v lasti Občine Lendava in prejeli zanimiv odgovor.
“Idejo za postavitev napisa sem podal sam, saj se mi je zdela zanimiva. Trenutno potekajo gradbena dela, sam napis pa bo postavil izvajalec iz Maribora. Prvotna ideja je bila, da bi napis postavili na krožišču kjer se sekata Kolodvorska in Industrijska ulica, a tam nismo prejeli soglasja s strani Direkcije za ceste, krožišče je namreč v državni lasti in tako smo se odločili, da napis postavimo na krožišču, ki je v lasti Občine Lendava,” je za naš spletni medij dejal župan Občine Lendava, Janez Magyar.
Kot je v nadaljevanju dejal Magyar, se trenutno izvajajo gradbena dela (preboji) za potrebe elektrovoda in vodovoda. Krožišče bo tako poleg elektrike za potrebe napisa ter za potrebe prazničnih osvetlitev dobilo še vodovod za namen zalivalnega sistema. “Seveda sem se pred samo odločitvijo posvetoval z občinskim arhitektom, na voljo pa smo imeli dve rešitvi. Menim, da smo izbrali boljšo,” je še dejal Magyar.