FOTO: Malibu Panonija GA-KA premagali vodilni Graničar
V 4. krogu Medobčinske nogometne lige Lendava sta se na nogometnem igrišču v Gaberju pomerili ekipi Malibu Panonija GA-KA in Graničar. Nekoliko več sreče so tokrat imeli domači, čeprav je sprva kazalo, da se bo srečanje zaključilo z delitvijo točk.
Pred kakimi 120 gledalci v Gaberju so nogometaši ekipe Malibu Panonija GA-KA prišli do, lahko bi zapisali dramatične zmage nad Graničarjem z rezultatom 2:1 in to potem ko je odločilni zadetek padel v sodnikovem podaljšku.
Gostje iz Graničarja so hitro pokazali, da so prišli po točke. Že v 3. minuti je Josip Somi z bele točke poskrbel za vodstvo 0:1. Domači so po začetnem šoku prevzeli pobudo in tik pred odmorom izenačili – v 44. minuti je zadel Sašo Pavšič. V drugem delu so se priložnosti vrstile na obeh straneh, igra pa je postajala vse bolj živčna. Sodnik je dvakrat posegel po rumenem kartonu, glede na potek srečanja bi to lahko storil večkrat, med opomnjenimi pa sta bila gostujoča igralca Erik Krampač in Simon Farič.
Ko je že kazalo, da se bo tekma končala z delitvijo točk še s časa prvega dela, je junak srečanja postal Matej Imre. Slednji je 92. minuti z natančnim strelom poskrbel za eksplozijo veselja na tribunah in domači klopi.
Včerajšnja zmaga je tako najbolj godila domačim, ki so se rezultatsko nekoliko dvignili, ob tem pa ni načela statusa gostov, saj ti ostajajo na prvem mestu prvenstvene tabele, pri čemer velja omeniti, da ima Kobilje na drugem mestu zgolj dve točki manj. Cariniki tako manevrskega prostora več nimajo, v prihodnjem krogu pa bodo svoje moči merili prav proti zasledovalcem. Srečanje bo na sporedu prihajajočo nedeljo ob 10.00 uri v Pince Marofu.
Malibu Panonija GA-KA – Graničar 2:1 (1:1)
Strelci: Josip Somi (3.), Sašo Pavšič (44.), Matej Imre (92.)