To soboto se bo znova odvil Dan mladosti

Turistično društvo Dolina bo tudi letos, že četrtič zapored, organiziralo prireditev Dan mladosti, katerega glavni dogodek je tek dveh maratonov. Vsak udeleženec prejme darilo in se poteguje za nagrade v štirih kategorijah za enodnevni izlet.





Turistično društvo že četrtič zapored organizira prireditev Dan mladosti, katerega cilj je, kot pravijo organizatorji, spodbuditi povezanost in enotnost vključenih krajev v Pomurju, medgeneracijsko druženje in ohranjanje tradicije ter športno udejstvovanje.

Glavni dogodek celotne prireditve je tek dveh štafet. Prva je dolga 22 kilometrov in vodi po občini Lendava, drugi daljši maraton pa je dolg kar 52 kilometrov in vodi od Goričkega do naših krajev. Oba maratona se združita v Dolini in se zaključita na dvorišču tamkajšnje osnovne šole (podružnične šole).

Skupno bodo tako udeleženci pretekli 72 kilometrov, sicer v različnih trasah, organizatorji pa so že sporočili, da že imajo prijavo tekača, ki bo pretekel celotno dolgo traso (52 km). Tekači bodo seveda nosili in si predajali štafeto, s tem pa želijo, kot trdijo, ohraniti praznovanje dneva mladosti in povezati mladino s starejšimi generacijami.

Predajne točke štafete obeh tras bodo postavljene pri vaških domovih, v Lendavi bo predaja štafete na glavni ulici, pred nekdanjo blagovnico. Vsak udeleženec prejme darilo in se poteguje za nagrade v štirih kategorijah za enodnevni izlet.

1. trasa – 1. útvonal (52 km):

9.30 Hodoš – Hodos
9.45 Krplivnik – Kapornak
10.15 Domanjševci – Domonkosfa
10.40 Središče – Szerdahely
11.10 Prosenjakovci – Pártosfalva
11.40 Pordašinci – Kisfalu
12.25 Motvarjevci – Szentlászló
12.50 Kobilje – Kebele
13.25 Dobrovnik – Dobronak
13.50 Kamovci – Kámaháza
14.00 Genterovci – Göntérháza
14.15 Mostje-Banuta – Hidvég-Bánota
14.40 Dolga vas – Hosszúfalu
15.00 Lendava – Lendva
15.20 Čentiba – Csente
16.00 Dolina – Völgyifalu

2. trasa – 2. útvonal (22 km):

12.30 Hotiza
12.40 Kapca
13.15 Gaberje – Gyertyános
13.30 Gornji Lakoš – Felsőlakos
13.45 Dolnji Lakoš – Alsólakos
14.05 Trimlini – Hármasmalom
14.30 Petišovci – Petesháza
15.00 Pince Marof – Benica – Pincemajor-Benice
15.25 Pince
16.00 Dolina – Völgyifalu