Šport: Lokostrelstvo, judo in badminton

Mladi Lendavčani, člani Lokostrelskega kluba, Judo kluba in Kluba borilnih veščin Judo Lendava so minuli vikend bili zelo uspešni. Še pred tem so bili zelo uspešni mladi lendavski badmintonisti. Poglejmo podrobneje …

Lokostrelci

V soboto 16.3.2019 so se mladi lendavski lokostrelci udeležili šolskega dvoranskega državnega prvenstva v Horjulu. Tekmovalo je 255 tekmovlacev in tekmovalk iz kar 104 osnovnih in srednjih šol. Mladi člani lokostrelskega kluba Lendava so zastopali Dvojezično osnovno šolo 1 Lendava in Dvojezično osnovno šolo Genterovci, ter se domov vrnili z dvema medaljama, zlato Tian Kuzma sestavljeni lok, in srebro Niko Horvat ukrivljeni lok.

53. mednarodni judo pokal Murska Sobota

Judo klub Murska Sobota je v soboto 16.3.2019 organiziral 53. mednarodni judo pokal Murska Sobota – 8. Memorial Antona Tončka Kosa. Tekmovanje se je odvijalo v osnovni šoli 1 v Murski Soboti. Udeleženih je bilo 133 tekmovalcev iz 24 klubov.

Judo klub Lendava in KBV Judo Lendava je dosegel naslednje rezultate:

U-14

1.mesto: Veronika Horvat do 44 kg (KBV Judo Lendava)
1.mesto: Rok Mujdrica do 50 kg (KBV Judo Lendava)

Badminton

V Zgornji Kungoti je potekal mednarodni turnir Donut Cup 2019 z udeležbo 8 držav in več kot 100 igralcev. Lendavskio člani kluba so bili zelo uspešni, saj so večkrat stali na stopničkah.

Tija Horvat je bila zlata pri dekletih U11 posamično ter v dvojicah, kjer je tudi Tatjana Jablanovec osvojila 3. mesto; Anel Pahor je v isti starostni kategoriji bil 1. v dvojicah in 2. posamično.

V U13 je pri dekletih posamično zmagala Iva Koša in bila druga v dvojicah.

V U15 je Nika Bedič osvojila srebro posamično in v dvojicah, David Gabor je bil tretji v dvojicah.