Pomurke odlične tudi v Radomljah

Članska ekipa ŽNK TELEMACH GMT Beltincev so niz zmag podaljšale tudi v Radomljah. Pomurke so v derbiju vrha lestvice državnega prvenstva vknjižile še četrto zmago in so zdaj edina ekipa brez oddane točke.

Dvoboj ekip, ki sta se lahko po treh krogih pohvalili s popolnim točkovnim izkupičkom, je v prvem polčasu postregel z dobro predstavo Pomurk. Pokalne prvakinje so na odmor odšle s tremi goli prednosti, povedle pa so v šesti minuti srečanja. Domača vratarka Nika Šapek je predložek Sare Makovec izbila izpred Luane Zajmi, na pravem mestu pa se je znašla Tjaša Tibut. V 13. minuti, po prekršku nad Špelo Kolbl, je najstrožjo kazen uspešno izvedla kapetanka Anja Prša, izid polčasa pa je v 24. minuti postavila Kolblova. Prva strelka lige ob podaji Sare Makovec izkoristila svojo hitrost in matirala nemočno Niko Šapek.

V drugem polčasu so padli še trije zadetki, prvi v radomeljski mreži. Po globinski podaji Luane Zajmi se je v 50. minuti še drugega gola na tekmi razveselila Špela Kolbl in zdelo se je, da je derbi odločen. Padec osredotočenosti v pomurskih vrstah so Radomljanke kaznovale po dobri uri igre, ko je po prestreženi podaji in protinapadu zadela Eva Vodušek, deset minut pred koncem pa je enajstmetrovko uspešno izvedla še Lara Klopčič. Izid se nato ni več spremenil, točke pa so zasluženo odšle v Pomurje.

“Tekma je bila zahtevna, kot smo tudi pričakovale. Hotele smo zmago, a bi lahko pokazale še več. Po vodstvu s 4:0 smo mislile, da je tekma že končana, a so Radomljanke zadele dvakrat in dobro je, da se je končalo, kot se je,” je po dveh golih dejala Kolblova, ki pa je bila po tekmi mnenja, da lahko ekipa igra še precej bolje in brez nihanj: “Današnja zmaga je motivacija za treniranje v prihodnje, tri točke pa so zgolj del poti do končnega cilja.”

Uspešen konec tedna sta zaokrožili tudi najstarejši mladinski selekciji. Kadetinje so bile z zadetki Asje Puhan, Albince Čizmazije in Noelle Vilčnik z 1:3 ugnale ljubljanski Krim in prevzele vodstvo, selekcija do 15 let pa je z enakim izidom slavila v Mariboru. Mrežo Štajerk je dvakrat zatresla Nina Kajzba, zmago pa je dopolnila Zala Balažic.

Članska ekipa ŽNK TELEMACH GMT Beltincev bo v petem krogu SŽNL gostila Ankarančanke. Že v soboto pa bo na bratonski zelenici potekal turnir državnega prvenstva za dekleta do 13 let.