Sveže

Nafta 1903 s kar šestimi zadetki odpravila Grad

V 23. krogu 3. SNL -Vzhod je lendavska Nafta 1903 gostovala pri ekipi Grada. Lendavčani so nasprotniku mrežo zatresli kar šestkrat in se vrnili na vrh ligaške nogometne razpredelnice.

Lendavčani so tokrat svoje barve branili pri ekipi Grada, od koder so se domov vrnili z visoko zmago. Nafta 1903 se je z včerajšnjo zmago vrnila na sam vrh ligaške razpredelnice, v Gradu pa je padlo šest zadetkov, vseh šest s strani modro-belih. Občutno boljši izplen so Lendavčani dosegli v prvem polčasu, saj so takrat v polno zadeli kar petkrat, v drugem polčasu pa so dosegli zgolj en zadetek.

Prvi zadetek je padel v 11. minuti, prispeval pa ga je kar domači igralec Niko Vrabelj, ko je žogo nesrečno poslal v lastno mrežo in s tem Nafto 1903 popeljal v vodstvo. Za vodstvo z 0:2 je bilo potrebnih naslednjih enajst minut, ko je bil uspešen Damir Zeljko, čez štiri minute pa je za novo višanje vodstva poskrbel Marko Roginić.

Nafta 1903 je trenutno vodila že z 0:3, ko je v 39. minuti Vedran Vinko zadel za 0:4. Marko Roginič je znova bil tisti, ki je premagal domačega vratarja Erika Škodnika in rezultat pred koncem prvega polčasa popravil na 0:5. V drugem polčasu se je frekvenca zadetkov zmanjšala, saj je zadetek za 0:6 padel v 89. minuti, prispeval pa ga je Lucian Pozsgai. v 50. in 51. minuti sta porumenela Vedran Vinko in Mitja Novinič.

Grad – Nafta 1903 0:6 (0:5)

0:1, Niko Vrabelj (AG) 11.
0:2, Damir Zeljko 22.
0:3, Marko Roginić 26.
0:4, Vedran Vinko 39.
0:5, Marko Roginić 40.
0:6, Lucian Pozdgai 89.