Nafta 1903 izenačeno v Vipolžah

Prvo pomladno srečanje, torej 18. krog 2. državne lige, se je za lendavsko Nafto 1903 končal z remijem. Modro-beli so se v Lendavo včeraj v večernih urah vrnili zgolj s točko, pa čeprav takšen izkupiček srečanja ni bil v načrtu.

Lendavska Nafta 1903 je včerajšnjo nedeljo pričela z nadaljevanjem prvenstva v 2. državni ligi. 18. krog prvenstva so odigrali v Vipolžah, kjer so se pomerili proti tamkajšnji ekipi Brd. Srečanje ni prineslo zmagovalca, saj sta ekipi pred okrog 100 gledalci remizirali. Že sicer pa so včerajšnjo nedeljo bila odigrana tri srečanja, preostalih pet pa v soboto.

Brici so, kljub temu, da se nahajajo na predzadnjem mestu prvenstvene tabele, do dobra namučili modro-bele. Prvi polčas, razen igranja med obema kazenskima prostoroma, ni postregel z ničemer konkretnejšim, razen dveh rumenih kartonov, ki sta ju prejela Živko pri Nafti 1903 v 3. minuti in Opoku pri domačih v 31. minuti.

V slačilnice sta se ekipi v polčasu podali z rezultatom 0:0, kar je v obeh taborih povzročalo dodatne skrbi. Začetek drugega polčasa in nekoliko spremenjena igra Nafte 1903, za tem pa še domačih, ki so v začetku izkoristili prvo menjavo. V 53. minuti se je boljša igra Nafte 1903 obrestovala, saj je za vodstvo z 1:0 poskrbel Jaka Bizjak. Čeprav so modro-beli takšen rezultat želeli obdržati, pa jim to ni uspelo, saj je že čez 11 minut sledilo izenačenje na končnih 1:1, za kar je poskrbel Jan Štrukelj.

V 80. minuti je Nafta 1903 opravila prvo menjavo in sicer je Ploj zamenjal Oštreka, v 82. in 85. minuti pa rumena kartona v ekipi Nafte 1903, ki sta ju prejela Paku in Novinič. Do konca srečanja sta porumenela še domača igralca, Jazbar in Bužinel v 90. in 91. minuti in vnovična menjava pri domači ekipi v 92. minuti srečanja. Glavni sodnik je kmalu za tem s piskom naznanil konec srečanja, ki pa za Nafto 1903 ni bil najboljši.

Nafta 1903 – Brda 1:1 (0:0)

Športni park Vipolže, gledalcev: 100, sodniki: Matković Aleksandar (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč), delegat: Tomšič Roman
Zadetki: 53. minuta: Jaka Bizjak 0:1, 64. minuta: Jan Štrukelj 1:1