V občinski dvorani v Turnišču so včerajšnji pozni popoldan pripravili sprejem tamkajšnjemu občanu Robertu Markoji, športnemu strelcu, ki je na Svetovnih vojaških igrah na Kitajskem osvojil bronasto medaljo v trojnem položaju na 300 metrov. Premagal je številne nosilce olimpijskih medalj, svetovne in evropske prvake ter svetovne rekorderje.

Robi Markoja je na 7. svetovnih vojaških igrah v kitajskem Wuhanu s 587 krogi v trojnem položaju na 300 metrov osvojil bronasto kolajno. Ob prihodu domov so mu priredili častni sprejem, ki je potekal v občinski dvorani Občine Turnišče.Markoja je sicer član Strelskega društva Štefan Kovač Turnišče in edini Slovenec, ki se mu je uspelo uvrstiti na tekmo posameznikov. Osvojil je 3. mesto za Kitajcem Huijem in Norvežanom Bakknom.