FOTO: Športno strelstvo: Odlični rezultati lendavskih osnovnošolcev in srednješolcev; Odlični tudi lokostrelci

Minuli petek je na strelišču v Murski Soboti potekalo Regijsko tekmovanje v športnem strelstvu z zračno puško pomurskih osnovnih in srednjih šol. Zelo uspešno so nastopili tudi naši osnovnošolci iz DOŠ 1 in srednješolci iz DSŠ, ki so si z odličnimi rezultati zagotovili nastop na državnem tekmovanju osnovnih in srednjih šol, ki bo meseca marca v Ljubljani.





Osnovnošolci in srednješolci so na omenjenem tekmovanju nastopili v dveh kategorijah in sicer v streljanju s serijsko in standard zračno puško in pri tem bili precej uspešni. S serijsko zračno puško so lendavsko devetletko zastopali: Nina Zver, Alina Jezernik, Luka Legenič, Katja Zver in Aleksander Aladič, lendvsko srednjo šolo pa so zastopali Erik Feher, Jožef Feher, Edvard Berki, Maja Tkalec, Luka Tompa in Jure Lackovič.

Rezultati DOŠ I Lendava:

Serijska zračna puška 10m

EKIPNO:
1. Mesto – DOŠ-1 Lendava 524 krog
v sestavi: Zver Nina, Jezernik Alina, Legenič Luka

POSAMEZNO:
1. Mesto – DOŠ-1, ml. pionirka: Zver Nina – 179 krog
2. Mesto – DOŠ-1, ml. pionirka: Jezernik Alina – 177 krog
3. Mesto – DOŠ-1, ml. pionir: Legenič Luka – 168 krog
5. Mesto – DOŠ-1, pionirka: Zver Katja – 177 krog
8. Mesto – DOŠ-1, ciciban: Aladič Aleksander – 144 krog

Rezultati DSŠ Lendava:

Serijska zračna puška 10m

EKIPNO:
1. Mesto – DSŠ Lendava 792 krog
v sestavi: Feher Erik, Feher Jožef, Berki Edvard

POSAMEZNO:
1. Mesto DSŠ, Feher Erik – 320 krog
2. Mesto DSŠ, Feher Jožef – 247 krog
3. Mesto DSŠ, Berki Edvard – 225 krog

Standard zračna puška 10m

EKIPNO:
2. Mesto – DSŠ Lendava 1064,9 krog
v sestavi: Tkalec Maja, Tompa Luka, Lackovič Jure

POSAMEZNO:
2. Mesto DSŠ, Lackovič Jure 348,8 krog
3. Mesto DSŠ, Tompa Luka 338,8 krog
5. Mesto DSŠ, Tkalec Maja 377,3 krog

Lokostrelstvo

Minulo soboto se je v Škofji Loki odvila še zadnja tekma za slovenski dvoranski pokal za leto 2017. Srečanja so se udeležili tudi štirje člani LK Lendava in dosegli zelo dobre uvrstitve.

Uvrstitve:
1. mesto, Horvat Kristijan, člani, dolgi lok – 465 krogov
4. mesto, Hozjan Jožef, člani, dolgi lok – 432 krogov

8. mesto, Flisar Tomaž, člani, dolgi lok – 124 krogov
2. mesto, Štampar Zvonko, veterani, dolgi lok – 471 krogov

S to zmago je Kristijan Horvat osvojil tudi skupno 1. mesto, v dvoranskem slovenskem pokalu, člani, slog: dolgi lok.

Skupni seštevek:
1. mesto, Horvat Kristijan, člani, dolgi lok – 2349 krogov – 105 točk
3. mesto, Hozjan Jožef, člani, dolgi lok – 1800 krogov – 67 točk
9. mesto, Flisar Tomaž, člani, dolgi lok – 1385 krogov – 36 točk

lokostrelci[1]