V 18. krogu 3. SNL-vzhod sta se na nogometnem igrišču pomerili ekipi, ki krojita zadnji del nogometne lestvice. Tokrat so bili boljši Lendavčani, saj so gostom kar štirikrat zatresli mrežo. Gosti so poskrbeli za dva avtogola. Po trije zadetki so padli v vsakem polčasu.

Borba za obstanek med Nafto 1903 in Črenšovci je bila na sporedu v 18. krogu. Boljše so jo odnesli Naftaši, ki so s 6:0 odpihnili Črenšovce. Na tekmi s 6 zadetki je 200 gledalcev videlo marsikaj. Dva avtogola, rdeči karton in dominacijo Nafte 1903.

Modrobeli so tekmo vzeli maksimalno resno. Pritisk na vrata Črenšovec se je obrestoval že v 9. minuti, ko je zadel Matej Vida.  Nato so sledile priložnosti, ki se sicer niso izkoristile v prid Nafte 1903. Vendar so gostje počeli ob robu kazenskega prostora precej napak. Eno izmed teh je Nafta 1903 kaznovala v 22. minuti. Prosti strel ob desni strani kazenskega prostora je izvajal Bobičanec. streljal pa je v smer vratnice, kjer je z glavo zadel Biro. Tega noben od gostujočih igralcev ni pokrival.  Le 3 minute kasneje pa je za visoko vodstvo zadel še Bedo. Ponovno je napad Nafte 1903 potekal po desni strani, kjer je vratar Miholič po tem, ko so bili obrambni igralci premagani poskušalBedoja blokirati. Vendar je Bedo pravočasno ustrelil, toda zadel Miholiča, od katerega se je žoga odbila v mrežo in poskrbela za še večje vodstvo Nafte 1903. V 31. minuti pa šok za goste. Po zaostanku so ostali še brez igralca po nepotrebnem. Izvajali so kot, ko je Törnar udaril Zagoreca in si prislužil rdeč karton. Domači so v nadaljevanju še nekaj obetavnih poskusov še imeli, ampak gostujoči vratar je poskrbel, da je obetaven strel domačega igralca v levo stran bil preprečen.  Ob polčasu se je pisk mariborskega glavnega sodnika Gergiča končal z vodstvom 3:0.

V drugem polčasu brez presenečenj. Dominantna Nafta 1903 je poskušala še naprej. NamestoZagoreca je v igro vstopil Šakušič. Gostje pa so kar sami poskrbeli za povišanje vodstva Nafte 1903. Kar dvakrat. V 62. in 68. minuti sta po zelo nesrečni situaciji v lastno mrežo zadela Horvat inHozjan. Horvat je po izvajanju kota žogo želel odbiti v kot, vendar se je nesrečno odbila v levo smer in premagala vratarja. Namesto strelca Bedoja, je v 67. minuti v igro vstopil mladi Lucian Pozsgai, ki je igralec mladinskega pogona Nafte 1903. Trenutno vodi na lestvici strelcev 2. kadetske lige. Nekaj minut kasneje, pri izidu 5:0 je priložnost dobil še en mladi igralec. Marcel Horvat je vstopil namesto Biroja. Piko na i pa je v 89. minuti postavil Vöröš, ki je poskrbel, da je Nafta 1903 dosegla svojo prvo uradno šestico.

Tekst: Nafta1903.si

• nemojmetrovat

bravo Nafta, “odpihnili” ste Črenšovce… !!!??? to pa je rezultat…

• Sašo

Čisto zares, bravo Nafta, jesen je bila porazna, sedaj so se reči popravile in gredo v pravo smer . Pohvale . Črenšovci so pa lahko itak presrečni da nastopajo v isti ligi s klubom kot je NK Nafta , tako da jih tudi 6 – ica ne bi smela bolet .