Pred razprodanim stadionom je murskosoboška Mura včerajšnji popoldan napolnila mrežo Maribora. Srečanje 11. kroga prve državne nogometne lige si je namreč ogledalo 5.000 gledalcev, črno beli pa so po devetdesetih minutah srečanja zmagali z rezultatom 4:1.

Sobočani, ki so bili pred obračunom v nizu treh porazov, so pred polnimi tribunami Fazanerije nadigrali doslej še neporažene in vodilne Mariborčane. Pri obeh ekipah je manjkalo nekaj igralcev, pri domačih denimo Špiro Peričić in Luka Šušnjara, pri gostih pa Mitja Viler, Marko Šuler, Martin Milec, Martin Kramarič, Gregor Bajde … Manj se je to poznalo borbenim gostiteljem, ki so Mariboru že v 2. krogu povzročali preglavice in z njim igrali neodločeno. Tokrat pa so prišli do tretje zmage v sezoni. Čeprav so imeli Mariborčani žogo več v posesti, pa so borbeni in konkretni Sobočani zasluženo dobili prvi in tudi drugi polčas.

NŠ Mura – NK Maribor 4:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Lorbek (9.) 2:0 Bošković (38.), 3:0 Kouter (66.), 3:1 Santos (85.), 4:1 Bobičanec (90.)