S prvim spomladanskim in sončnim dnem se je pričelo nadaljevanje tretjeligaškega plesa. Lendavska Nafta 1903 se je v Martjancih, na tamkajšnjem nogometnem igrišču, pomerila z domačimi in srečanje zaključila s 3:3, pa čeprav je vodila z 0:3, a z igralcem manj.

Včeraj ob 15.00 uri se je tudi za modro-bele pričelo nadaljevanje tretjeligaškega plesa. Lendavčani so se odpravili na gostovanje v Martjance, od koder so na koncu srečanja odnesli zgolj točko. Kljub dobri igri, so večino srečanja igrali z igralcem manj, po zelo sporno dosojenem rdečem kartonu. Lendavčani so nekoliko popustili v drugem polčasu, raztreseni domači igralci pa so hitro izkoristili priložnost, dvakrat in izenačili.

Prvi zadetek v 20. minuti

Lendavska ekipa je praktično že od prve minute kazala dobro igro, imela pobudo za žogo, kar se je prvič obrestovalo v 20. minuti. Takrat je uspešno zadel novinec Nino Šprajc, skorajda takoj, tri minute za slednjim pa še drugi novinec, Luka Bobičanec. Lendavska ekipa je od tega trenutka vodila z 0:2, ko se je v 30. minuti zgodil sporno dosojeni rdeči karton pri modro-belih. Prejel ga je prav strelec prvega zadetka, Nino Šprajc, ko je v naletu z nogo udaril v žogo, glavni sodnik Peter Mertelj pa je videl udarec v nogo nasprotnemu igralcu in nemudoma pokazal rdeči karton. Od tega trenutka naprej so modro-beli igrali z igralcem manj.

Do konca prvega polčasa je igra potekala med obema kazenskima prostoroma brez posebnosti. Naslednji zadetek je padel že v drugem polčasu, natančneje v 56. minuti, za katerega je znova poskrbel Bobičanec. Ko je modro-bela četa že vodila z 0:3 in ko bi bilo najbolje takšno vodstvo obdržati, je koncentracija padla, igralec manj se je opazil in zadetek domačih je bil neizbežen. To se je zgodilo v 65. minuti, zadetek pa je domačim prispeval Grega Andrejč.

Tudi po zadetku za 1:3, modro-beli niso našli tempa iz prvega polčasa, ko se je šest minut kasneje mreža Nafte 1903 še enkrat zatresla in rezultat 2:3, za katerega je poskrbel Martin Korpič je hitro postal vzrok za živčnost med gosti. Korpič je namreč hitro in spretno presenetil nepripravljenega Valentića. Za izenačenje na 3:3 je dobrih pet minut kasneje poskrbel Simon Vogrinčič, četa Nafte 1903 je sicer še poizkušala, a neuspešno. V 92. minuti se je zgodil še en rdeči karton, tokrat pri domačih. Prejel ga je Grega Andrejč, za spremembo rezultata pa je bilo že prepozno.

Čarda – Nafta 1903 3:3 (0:2)

IMG_6742.JPGIMG_6762.JPGIMG_6784.JPGIMG_6814.JPGIMG_6826.JPGIMG_6831.JPGIMG_6835.JPGIMG_6838.JPGIMG_6840.JPGIMG_6845.JPGIMG_6846.JPGIMG_6857.JPGIMG_6860.JPGIMG_6864.JPGIMG_6868.JPGIMG_6884.JPGIMG_6893.JPGIMG_6896.JPGIMG_6898.JPGIMG_6902.JPGIMG_6920.JPGIMG_6930.JPGIMG_6937.JPGIMG_6946.JPGIMG_6949.JPGIMG_6953.JPGIMG_6962.JPGIMG_6968.JPGIMG_6971.JPGIMG_6974.JPGIMG_6979.JPGIMG_7009.JPGIMG_7021.JPGIMG_7026.JPG