FOTO: 9. Miklavžev turnir v Judu v Črenšovcih, Lendavčani skupno tretji

Minulo soboto je v telovadnici Osnovne šole France Prešeren potekal mednarodni turnir v judu, 9. Miklavžev turnir, ki ga je organiziral Judo klub Lendava. Kljub strogim progojem povezanimi s COVID-19 se je turnirja udeležilo 128 tekmovalcev in 11 klubov in dveh držav.




Doseženi so bili naslednji rezultati:

Parterne borbe deklice:
1. mesto:
Ina Sep, JK Lendava, 2. mesto: Nuša Kavaš, JK Beltinci, 3. mesto: Sofia Dominić, JK Lendava

Parterne borbe dečki:
1. mesto:
Izak Ficko, JK Beltinci, 2. mesto: Brin Golob, JK Štorkljice, 3. mesto: Liam Gorjup, JK Shido, 4. mesto: Tian Zelko, JK Murska Sobota
1. mesto: Martin Leon, JK Shido, 2. mesto: Filip Kranjc, JK Braslovče, 3. mesto: Lazar Trivkovič, JK Shido
1. mesto: Tim Lutar, JK Štorkljice, 2. mesto: Leon Romih, JK Shido, 3. mesto: Jakob Gabrovec, JK Shido, 4. mesto: Patrik Pavšič in Noel Söke, JK Lendava

U-8 borbe dečki:
1. mesto:
Benedel Kovács, JK Kaposvar, 2. mesto: Gergö Kiss, JK Kaposvar, 3. mesto: Žiga Sagadinj, ADK Maribor

U-10 borbe deklice:
1. mesto:
Fiuzsina Angyal, JK Kaposvar, 2. mesto: Ella Konkolič, JK Murska Sobota
1. mesto: Zoja Rituper, JK Štorkljice, 2. mesto: Pika Breznik, JK Lendava, 3. mesto: Ema Veniger, JK Shido, in Brina Podgorelec, JK Lendava
1. mesto: Zoja Makoter, JK Lendava, 2. mesto: Nika Licardo, JK Lendava, 3. mesto: Teja Saje, JK Krško

U-10 borbe dečki:
1. mesto:
Marcell Vejki, JK Kaposvar, 2. mesto: Nik Vehab, JK Beltinci, 3. mesto: Nejc Šarotar, JK Murska Sobota, 4. mesto: Benett Dano, JK Kaposvar
1. mesto: Oliver Jeszek, JK Kaposvar, 2. mesto: Bence Somogyudri, JK Kaposvar, 3. mesto: Jaša Panter, JK Krško in Mondrat Mate, JK Kaposvar
1. mesto: Buki Zalan, JK Kaposvar, 2. mesto: Dominik Kovacs, JK Kaposvar, 3. mesto: Samo Novah , JK Lendava in Erik Kavčič, JK Krško
1. mesto: Botond Kiss, JK Kaposvar, 2. mesto: Lovro Skrbiš, JK Shido, 3. mesto: Leonard Simič, ADK Maribor in Liam Škerlak, JK Štorkljice
1. mesto: Albert Mate, JK Kaposvar, 2. mesto: Aleks Vid Vučko, JK Beltinci, 3. mesto: Aleks Božič, JK Krško in Aljaž Kovač, JK Štorkljice
1. mesto: Anej Bohorič, JK Krško, 2. mesto: Tian Molan, JK Krško, 3. mesto: Levente Horvath, JK Kaposvar in Tim Dominič, JK Lendava
1. mesto: Lenart Skrbiš, JK Shido, 2. mesto: Nejc Virag, JK Lendava, 3. mesto: Liam Draškovič, JK Murska Sobota in Tai Zorman, JK Beltinci

U-12 borbe deklice:
1. mesto: Hanna Zeko, JK Kaposvar, 2. mesto: Viola Mate, JK Kaposvar, 3. mesto: Sara Bubori, JK Kaposvar
1. mesto: Zala Pevec, JK Shido, 2. mesto: Tia Lukač, JK Murska Sobota, 3. mesto: Ema Gumzej, JK Shido
1. mesto: Lana Kardoš, JK Murska Sobota, 2. mesto: Ana Golobovič, ADK Maribor

U-12 borbe dečki:
1. mesto: Valentin Dolmar, JK Križevci pri Ljutomeru, Gergö Kreka, JK Kaposvar, 3. mesto: Anej Veternik, Jk Shido in Mitja Korošak, JK Murska Sobota
1. mesto: Marton Mate, JK Kaposvar, 2. mesto: Ben Kokol, JK Murska Sobota, 3. mesto: Miha Čeh, JK Lendava in Peter Borsos, JK Kaposvar
1. mesto: Žan Pihlar, TVD Partizan Ljutomer, Ejon Fodor, JK Kaposvar, 3. mesto: Nino Šeruga, JK Štorkljice in Luka Smodiš, JK Murska Sobota
1. mesto: Aljaž Lovrec, JK Štorkljice, Angyal Barnabas, JK Kaposvar, 3. mesto: Urban Klarič, JK Murska Sobota

Po mnenju strokovne žirije je bila najboljša tekmovalka turnirja Hanna Zeko, JK Kaposvar, najboljši tekmovalec turnirja pa Žan Pihlar, TVD Partizan Ljutomer
V seštevku prejetih odličij so klubi dosegli naslednja mesta: 1. mesto JK Kaposvar, 2. mesto JK Shido, 3. mesto JK Lendava, 4. mesto: JK Štorkljice, 5. mesto JK Beltinci.

“Organizator se ob tej priložnosti zahvaljuje sponzorjem in donatorjem, ki so organizacijo turnirja zelo olajšali in sicer Občini Črenšovci, podjetju Saubermacher Komunala Murska Sobota, Osnovni šoli Črenšovci, podjetju NOGRAD, VINARIUM – razgledni stolp, podjetju Ocean Orhids, podjetju Preteks ter oljarstvu in mlinarstvu Premoša,” so zapisali pri JK Lendava.