Včerajšnji popoldan sta je na nogometnem igrišču v Lendavi pomerila ekipa domače Nafte 1903 z gosti iz Ankarana. Kljub nekoliko slabši predstavi so naposled slavili Lendavčani.

Čeprav predstava lendavske Nafte 1903 včerajšnji popoldan pred okrog 300 gledalci ni bila ravno najboljša, na hipe so modro-beli namreč celo trepetali za vodstvo, se je srečanje naposled le končalo po željah Lendavčanov. Zmaga s 6:3 je bila dovolj močan razlog, da so se Lendavčani po porazu z Dravo v slačilnice odpravili nasmejani, kar pa ne gre trditi za trenerja Fridla, ki je nad prikazanim bil vidno zaskrbljen.

Festival golov v Lendavi, bi lahko nekako opisali včerajšnjo srečanje ekip pod Lendavskimi Goricami. Gosti so od 35. minute igrali z igralcem manj, česar Lendavčani v začetku drugega polčasa niso izkoristili najbolje. Prvi zadetek je padel precej hitro in sicer v 4. minuti, ko je bil uspešen gostujoči igralec Aaron Kačinari. Ker Modro-beli v svoji igri niso bili dovolj konkretni, je v 22. minuti Patrik Bordon povišal rezultat na 0:2.

Dino Cvrtila je v 26. minuti rezultat popravil na 1:2, Vedran Vinko pa je bil tisti, ki je v 31. minuti poskrbel za izenačenje, za 2:2. Ekipi sta se v slačilnici odpravili z remijem, nekoliko konkretnejša pa je v drugem polčasu bila Nafta 1903, čeprav so od 63. minute naprej (znova) vodili gosti. Za 2:3 je zadel Admir Musić, Vedran Vinko pa je rezultat v 69. minuti znova popravil in sicer na 3:3. Od tega trenutka naprej je Nafti 1903 igra nekako le stekla.

Igor Prahić je v 73. minuti zadel za 4:3, na 5:3 pa je v 78. minuti popravil Alen Ploj. Končni rezultat 6:3 je dosegel Bence Grabant v 88. minuti.

Nafta 1903 – Ankaran Hrvatini 6:3 (2:2)

Aaron Kačinari, 0:1, 4′
Patrik Bordon, 0:2, 22′
Dino Cvrtila, 1:2, 26′
Vedran Vinko, 2:2, 31′
Admir Musić, 2:3, 63′
Vedran Vinko, 3:3, 69′
Igor Prahić, 4:3, 73′